Ana sayfa Uncategorized Burnumun Dibinde Deniz Var Ama Giremiyorum

Burnumun Dibinde Deniz Var Ama Giremiyorum

225
6
agacli koyu

Bugün tatili fırsat bilip ailecek piknik yapmaya gidelim dedik.

Eve 10 dk. mesafede (Google Maps 20 dk. dese bile 10-15 dakikada gidiliyor) Ağaçlı Köyü ve en önemlisi sahil, yani deniz var. Ancak denize girilemiyor. Giriliyor ama rip diye bir akıntı olduğundan deniz kişiyi içine çekiyormuş ve ne kadar profesyonel yüzücü olursanız olun kurtulmanız zormuş. Bir ton uyarı levhası koymuşlar zaten. Bu tabelaları gördükten ve burada boğulmuş olan insan hikâyelerini duyduktan sonra sıkıyorsa gir gibi bir durum söz konusuydu. Uzaktan bakıp elimizi sokmakla yetindik.

Biz gittiğimizde çadır kurmuş birkaç aile vardı ama ortada insan görünmüyordu. Zaten oldukça geniş bir alan. Tatil günü olmasına rağmen kimsecikler yoktu desem yeridir. Sahili parayla kapatmış kadar olduk. Bol bol eğlendik.

Denize giremeyen çocuğun dramı.

Korku filminden fırlamış gibi değil mi?

Etrafta kimseler yoktu ama her yer çöp doluydu. Duyarlı halkımız yine her zamanki gibi yediğini içtiğini ardında bırakıp gitmiş!!! Bıraktıkları çöpleri toplayıp, salonlarının ortasına dökmek lazım.

Aşağıda da gittiğimiz yerin haritası var. Belki yolunuz düşer, kim bilir? 🙂

6 YORUMLAR

 1. 🙂 Boşuna boş değil demek ki. Millet görüp yüzmeden gitmemek için gelmiyor herhal. Yoksa boş kalacak yere pek benzemiyor gibi.
  Bebek de sanki denizden çıkmış gelmiş. Anlatılan hikayelere delil gibi. 😀 Deniz içini boşaltıp geri vermiş..

 2. Çöpsüz bir fotoğraf çekmeyi başarmışsın ya tebrikler!
  Ne kadar yazık değil mi?
  Salı günü okuldaki törende buraya yeni taşınmış bir Alman arkadaşın sorusu geldi aklıma. Biliyorsun burada Mudanya var. (Bursalıların ayılılıp bayıldığı, benimse yıllardır pek anlam veremediğim, günümüzün beton yığını ve balık yenen yer) Neyse bu arkadaş tüm kıyı boyunca denize girebileceği bir kumsal aramış bulamamış. Bize sordu. Biz de öyle bir yer (yani plaj sayılabilecek) olmadığını söyleyince çok şaşırdı. Çünkü sonuçta Marmara Denizi pek temiz değil. Gemlik tarafı ise sanayiden dolayı son yıllarda hiç iyi değil diyorlar.
  Kendisi Mudanya`nın bir ucunda 1-2 yer görmüş sahil taklidi yapan. Ama cam kırıkları ve çöple doluymuş!
  Şimdi bir yabancı gözüyle bak olaya: elinde müthiş sayılabilecek bir imkan var ama kullanamıyorsun, hatta kendi ellerinle berbat ediyorsun!
  Onlar ülkelerinde denize girebilmek için ya tatil zamanını bekliyorlar ya da en kuzeye gidip yazın bile 18-19 dereceyi ancak bulan denize giriyorlar.

  Bebek bende de aynı etkiyi yaratttı:)
  Aslında kumu çok güzelmiş. Ben her ne kadar kumsal delisi olmasam da ince kuma göre bu tarz kum daha iyi geliyor.

 3. @SadeAnne Burada da deniz değil sahil pisti. İçim acıyor güzelim denizlere giremiyoruz diye… 🙁

  @Uyuşuk Hayalperest Ahahaha o olabilir işte. 😀 Sormayın bebek fenaydı. Bir tek kafası kalmış geride. 😀

  @Semi M.Eller Denizde çöp yoktu ama sahil doluydu çöple. Çekmedim özellikle. :)) Yazık ki ne yazık…
  Bize çok normal geliyor denize giremememiz ama arkadaşınıza garip geliyor tabii bu durum. Onlar bir su birikintisi bulsa dahi koruyup içine girmek için can atıyorlar, bizde ise bolluktan mıdır nedir hiç umursamıyoruz. Doğaya saygı gösterdiğimiz günler çok uzak değildir umarım… :((

  O bebeği kim attıysa alacağı olsun! 😀

  Aslında bakılsa ve güzelleştirilse süper bir yer ama işte… 🙁

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here