Ana sayfa Youtube 4 Yaşındaki Çocuğun Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi

4 Yaşındaki Çocuğun Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi

863
7
İnternette gezinirken bir video’ya denk geldim ve çok etkilendiğim için sizinle de paylaşmak istedim.

Videonun kahramanı Kenya, Amboseli’de yaşayan Nkaitole adında 4 yaşındaki bir ufaklık. Nkaitole köyünden hiç dışarı çıkmamış ve 5 yaşına basmasına az zaman kalmış, hayalleri olan bir çocuk. Yalnız ortada onun yaşından oldukça büyük bir sorun var. Nkaitole’nin 5. yaşını görme olasılığı sadece 5’te 1. İşte bu nedenle soruna dikkat çekme ve hayallerini gerçekleştirme amaçlı Nkaitole’yi unutamayacağı bir maceraya çıkartmışlar. Videonun sonunda da sorununun nedenini öğreniyorsunuz. Mutlaka izleyin derim.

7 YORUMLAR

 1. Çok etkilendim. Ne kadar sade istekleri var yavrunun, ne kadar temiz. O gülüşü ne masum… izninizle ben de facebook sayfamda paylaşıyorum.

 2. @Keşke Gerçek Olsa Bir yandan üzülüyor ama o çocuğun bir ömürlük hayalini kısa zamanda gerçekleştiriyorlar ama arkada kalan daha birçok çocuk var. Etkili bir kampanya için güzel düşünülmüş bir video olmuş. Görkem tatilden gelsin ben de ona izleteceğim, bazı şeylerin değerini bilmek, bilmemiz gerek…

  @supercellma Ben de aynı şekilde..

  @Semi M.Eller Su en büyük sorun da kimse farkında değil. Yakında savaş çıkacak haberleri yok. 3. Dünya Savaşı'nın fazla uzak olmadığı görüşündeyim.

  @SadeAnne İzin ne demek yahu paylaşın tabii. Temiz içme suyu bulamadığı için çocuklar ölüyor bu dünyada… Buna dikkat çeken etkili bir video olmuş bence de.

 3. Harika bir video! Kosullar ne olursa olsun, hayalleri olan herkes cok zengindir; bence.

  Adeta senin blogun formatina gore hazirlanmis 🙂
  Musade edersen, kendi blogumda paylasmak ve bu vesileyle de ufak capta reklamini yapmak isterim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here