Ana sayfa Türkiye İstanbul İstanbul Kitap Fuarı: 34 vs. 34

İstanbul Kitap Fuarı: 34 vs. 34

303
3
Büyük lokma ye, büyük söz söyleme demişler. Her sene rezillik çekiyorum, o kadar yol gidiyorum bir de doğru düzgün indirim yapmayan yayınevlerine sövüyorum, bu sene kesin gitmem dedim dedim ne oldu? Yine tıpış tıpış kalktım gittim 34. İstanbul Kitap Fuarı‘na…

7 Kasım‘da kapılarına açan kitap fuarına eski tecrübelerime de dayanarak 9 Kasım Pazartesi günü yani hafta içi gittim. Ama gelin görün ki çoğu yazarın imza günü hafta sonları. Zaten fuara imza için gitmek de yine çok mantıklı değil. Yazarların, kitabevlerindeki imza günlerindeki kuyrukların, fuardaki kuyruklardan daha kısa olduğunu garanti edebilirim.
İndirimler de öyle ahım şahım değil; daha doğrusu hiç yok gibi bir şey. Bazı yayınevlerinin hakkını yemeyeyim, hatırı sayılır indirim yapanlar da var ama işi abartıp dalga geçer gibi indirim yapanları da gördü bu gözler. Hayır anlamadığım, senden bin kat küçük yayınevi %50’lere yakın indirim yapıyor da sen niye %20 yapıyorsun? Seda Sayan ağzıyla soruyorum; “Sen kimsin?” 🙂

30. İstanbul Kitap Fuarı yazımı buradan31. İstanbul Kitap Fuarı yazımı şuradan ve 32. İstanbul Kitap Fuarı yazımı oradan okuyabilirsiniz.
Neyse efendim, kitap fuarına gidemiyorsanız ama atmosferi de merak ediyorsanız eğer, çekmeye “çalıştığım” 🙂 video’yu seyredin derim. Çocuk sesinden ve sinirden hızlı hızlı çekmişim kusura bakmayın.


istanbulda-olmeden-once-yapilacaklar
olmeden-once-yapilacaklar-listesi

3 YORUMLAR

 1. Videonun başındaki ilk düşüncemi yazayım: 56 km. mi?! Bursa`ya gel bir dahaki sefere:))
  Senin videolarının ayrı bir havası var, çok seviyorum. Çocuk bağırtıları anne olmama rağmen bana da inanılmaz itici geliyor:)
  Bir konu da ben yazayım, burda kitap fuarı olduğunda okullar malum çok geliyor. Otobüs otobüs! Park yerleri çöplük içinde, her seferinde tiksiniyorum! Başlarında öğretmenler var. Kimse uyarmaz mı! Yedikleri içtikleri yerde.

 2. Video güzel olmuş 🙂
  Valla 2007'den beri İstanbul'dayım bir yıl hariç aksatmadım, aksatamadım şu fuarı.
  Uykusuz, Ot gibi dergilerin stantlarını gezmek, fuara özel indirimlerin kesmeyeceğini bile bile Kırmızı Kedi, Metis, İletişim, Yky, Can vs. stantlarında vakit öldürmek, fırsat yaratıp konferanslara/söyleşilere/imza günlerine katılmak benim sevdiğim bir şey 🙂
  Yarın da taa Kartal'lardan gideceğim hatta.

 3. @Semi M.Eller Geleyim valla bu nedir yahu! 😀 Aa çok mutlu oldum, çok teşekkürler; daha düzgün çekmeye çalışıyorum ama elden bu kadarı geliyor ahaha. :)) Okullara ayrı gün ya da zamanlar olsa… Nerede o eski öğretmenler..

  @Benay Gavazoğlu Teşekkürler! 🙂 Bravo valla, ben gitmem deyip gidenlerdenim. Yazdığın bir ton olumlu şeye rağmen yine de gereksiz bence. Kartal'dan gidilir mi yahu? 😀

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here