Ana sayfa Uncategorized Ağaç Dik ve Onunla Beraber Büyü | #93

Ağaç Dik ve Onunla Beraber Büyü | #93

324
17
Hafta sonu yazlıktaydık. Hava idare ederdi. Yazlıkta havadan mıdır nedir daha rahat uyuyorum ve daha dinç kalkıyorum. Her yer yemyeşil insan huzur buluyor. Tüm stresimi yenilerine yer açılsın diye attım yeşile, bıraktım negatif enerjiyi toprağa. 
Unutmadan, listemden bir madde daha eksildi: Ölmeden ağaç diktim ve onunla beraber büyüdüm. Biz evi aldıktan sonra dikilen her ağacın dikilişine şahidim ve dikilmesine yardım ettiklerim var. Benimle beraber onlar da büyüdü, hepsi benim boyumu çoktan aştı. Meyve bile veriyorlar. Uzun zamandır erik vermeyen erik ağaçları bu sene coştular ve ummadığımız kadar çok erik verdiler. Topla topla bitmiyor mübarek. Diğer ağaçlar da ondan görüp meyve versinler, tepemi attırmasınlar!
Adamlar için özel yuva koyduk bir Allah’ın kulu da gelmedi arkadaş!
Kardeşimi gider ayak kene ısırdı ama biz bu duruma alışkın olduğumuz için hiç paniklemedik. O biraz üzüldü doğal olarak. “Hep beni mi buluyor bu keneler arkadaş!” deyip durdu. Ama bir gram olay çıkartmadı. Sırtında kene varken PSP oynadı. Zira bu onun üçüncü ya da dördüncü kenesi. Bir kere de beni ısırmıştı bu arkadaşlar. Ama benimki bayağı büyüktü. Demek ki onlarda da adalet var, yaşa ve büyüklüğe göre kurbanlarını seçiyorlar. Doğada böyle olaylar elbette olacak ona bir lafımız yok. Ancak neden hep biz, neden!

17 YORUMLAR

  • Ee kim çekti 😀 Parantez içinde teşekkürler. :))
   İlk başlarda biz de öyleydik ama alıştık. Artık, neden kendini korumadın da keneye kendini ısıttırdın diye kavga ediyoruz. 😀

 1. kendi diktiğin yetiştirdiğin ağaçların her geçen yıl seninle birlikte gözünün önünde büyümesi meyve vermesi, dalından koparıp yiyebilmek meyveleri doğayla içiçe olmak ( kene kısmı hariç ) süper 🙂

 2. Akşam haberlerde gördüm. Keneler araştırılmış, kaç tür vardır, kaçtanesi insanı kötü etkiler.. gibi. Ve kene yüzünden hastalığa yakalanan kişilerin çoğu, kendi kendine çıkartanlarmış. Yani demem o ki, kendiniz çıkartmayın keneyi deriden. Ve geçmişler olsun.Gerçi olağan bir olay gibi olmuş. ve dediğiniz gibi bir böcek ama, dikkatli olmakta yarar var.
  Erikmiş o ya.. Ben ona elma gözüyle baktım ilk. 😀
  Ne güzel bir bahçe. Kıskanmamak elde değil. (:

  • Kendi kendimize çıkartmamamız gerektiğini biliyorum ama önceden köylerde vs. her kene yapıştığında doktora mı gidiyorlarmış? 😀 Alıştık biz artık ama yine de çıkartmayız kendimiz.
   Yakından çektim benziyor elmaya da. 🙂 Üstündeki elma daha olmadı tam. 🙂
   Bahçe çok güzel gerçekten Allah herkese nasip eder inş. 😉

  • Eskiden keneden ölen var mıydı ki.. Bir hastalık çıktı, tam çıktı. Ya insanlar narinleşti yada biz genel olarak hayvanlara bişey ettik de hastalık yaparak intikam alıyorlar.
   Ben eskiden kene nedir bilmezdim bile.
   ..
   Amin amin. İnşaallah… 🙂 🙂

 3. bu kadar olur verim bizim güvercinleri boş kuş yuvası mı olur canım aaa..
  bi de bak yine tesadüf budur benim evlatcıklarımın da ağaçları var küçük ladinler mi dersin armut elma şeftali nar mı dersin küçücükler evlatcıklarım gibi koca adam olduklarında onlarda aynı şeyi söylicekler inşaallah o günleri görür müyüm 'ben ölmeden'..

  • Güvercin istemeyiz küçük kuş varsa onlardan alalım. 🙂
   Görürsünüz tabi, hatta farkına varmadan "bunlar hangi ara bu kadar büyüdü" bile diyeceksiniz. :))

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here