Cat-1

Cat-2

Cat-3

Cat-4

Başka bir deyişle bir erkek karşısındaki kişiden ne bekler? Nasıl mutlu olur?

Bu yazı, kadınlar için ipuçları içerir. Erkekler için bkz: "Bir Kadını Mutlu Etmenin 10 Yolu" 

1. Espri anlayışınız olsun:  Erkeğin en saçma esprisine, komik olmasa bile gülün. Kendini komik sandığı ve sizi eğlendirdiğini düşündüğü için mutlu olacaktır. Kadınlar kadar erkekler de espriden hoşlanır. Bu yüzden erkeğin neye gülüp neye gülmeyeceğini kafanızda tartarak, esprilerinizi ona göre yapıp onu mutlu edebilirsiniz.

2. Pireyi deve yapmayın: En ufak bir sorunu ya da problemi büyüterek yeni sorunların oluşmasına neden olmayın. Tartışmaları hızla ortadan kaldırıp, konuyu kapatmaya çalışan kadınla yaşayan erkekten mutlusu yoktur.

3. Kusurlarını yüzüne vurmayın: Fazla kilolar, ter ya da cilt problemleri sadece kadınlara özgü problemler değiller. Erkekler de aynı dertlerden muzdarip. Nasıl bir kadın kilo almışsın lafından hoşlanmıyorsa aynı durum erkekler için de geçerlidir. "Göbeğin çıktı, tembelsin, kör müsün, sivilcen çıkmış" gibi sözlerle onu mutsuz edeceğinizin bilincinde olun.

4. Hediye alın: Her zaman hediye bekleyen olmak yerine, kırk yılın başı bir hediye de siz ona alın. Her erkek büyümemiş bir çocuktur ve çocuklar hediyeye bayılırlar.

5. Bakımlı olun: Çirkin ve bakımsız bir kadınla yaşamayı hangi erkek ister? "Ama o beni doğal halimle seviyor" demeyin saçınıza, başınıza dikkat edin. Bakımlı ve güzel bir kadınla yaşayan ve gezen erkek kendini şanslı hissedeceği için mutlu olan erkektir.

6. Ondan daha aptal görünün: Her konuda kendinizi ondan üstün gösterirseniz, onu mutsuz eder ve kendinizden soğutursunuz. Bu nedenle olduğunuz gibi görünmenin aksine, bazı konularda zeka gösterisini geri plana atarak, erkeğin ön plana çıkmasını sağlayın.

7. Susmayı bilin: "Az laf çok iş, Ağzı var dili yok, İki düşün bir konuş..." listeyi daha da uzatabiliriz. Siz bunları uygulayın yeter. Zira erkekler çok konuşan değil yerinde konuşan kadınla mutlu olurlar.

8. Pratik olun: Her şeyde pratik olmaya çalışın. Yemek, alışveriş vb. işleri hızlı yapmak erkeğin gözünde sizi yüceltecektir. Erkek, 100 mağaza gezip bir bluz alan kadını değil, 1 mağaza gezip bir elbise alan kadını sever. Ancak bir makarnayı bile 1 saatte yapıyorsanız, her işiniz kağnı hızıysa, kusura bakmayın ama hiç şansınız yok.

9. Sevmediği şeyleri yapmasını istemeyin: Kısacası onun huylarını değiştirmeye çalışmayın. İkinizin de sevdiği her şeyin aynı olmasının imkanı yok. Bu nedenle kendi sevdiğiniz şeyleri onun yapmasını beklemek yerine, birlikte yapabileceğiniz ortak noktalar arayın.

10. Unutmayı bilin: Kafanızı yaşadığınız sorunlar, pişmanlıklar ve hayal kırıklıklarıyla doldurursanız güzel olan şeylere yer kalmaz. O nedenle hafızanıza belirli aralıklarla 'reset' atmayı bilin. 

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Önceki
Önceki Kayıt

Yazar Hakkında Güven Turan

Ölmeden önce yapılacaklar listesini tamamlamaya çalışan hayalperest bir ölümlü..

76 yorum

Bir Erkeği Mutlu Etmenin 10 Yolu
 1. Bir erkeği niye mutlu etmek isteyim ki.:)Önce haketsin.Birde mutlu etmeyen kişi mutlu da olamaz bu iki taraf içinde geçerli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haketsin derken. :D
   Karşılıklı zaten bu işler o yüzden bir sonraki yazı kadını mutlu etme yolları olacak. :))

   Sil
  2. acaba erkekler eşlerini mutlu etmenin yollarını arıyormu biz aptal kadınlar gibi

   Sil
  3. Benim eşim beni mutlu etmek için her şeyi yapıyor. Bütün yolları ve imkanları deniyor. Bazen hatta çoğu zaman kendimi ona layık bulmuyorum maalesef.

   Sil
  4. Bence herşey karsilikli

   Sil
 2. Bu kadar güzel özetlenebilir...Fakat sanırım diğer yazın baya bir uzun olacak.Şunu 10 yolu değil de 100 yolu yapsak daha iyi olur bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler.. Diğer yazı genel bir 10 olacak yoksa saymakla bitmez. :)))

   Sil
  2. Bencede onlar ilk önce hak etsinler kadın olmazsa erkekse olmaz

   Sil
 3. Çok doğru tespitler fakat bütün bunlar aslında bir karakter özelliği, mesela "Göbeğin çıkmış" demem lazım ki kendine dikkat etsin diye düşünen kişi ile bunu demeyip olduğu gibi kabullenen kişi karakteri farklı, çok konuşan insanları bende sevmemekle beraber, içine atamayıp konuşmayı tercih eden kişi karakteri farklı, alışverişi sevgilisine tercih eden kişi karakteri farklı vs ... Ama dersen sorun bu zaten karakterden fedakarlık yapmak, sanırım elde edene kadar uygulanıyor :) Hele ki pireyi deve yapmamak, susmayı bilmek, unutmayı bilmek ... Hiç bayan'lık şeyler değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biliyorum her insan birbirinden farklı ama bunlar genele yönelik maddeler.. Hepsini yerine getirmek elbette ki zor, önemli olan çoğunu başarabilmek.. :))

   Sil
  2. Hislerde gerçeklik ve samimiyet varsa bu maddeleri başarmak hiç zor değil, nasıl olsa onun mutluğu senin mutluluğun olacak, ben biraz günümüz ilişkilerini göz önünde bulundurdum sanırım, bencillik ve ego ağırlıklı, sonraki yazın kadınları mutlu etmenin yolu başlığında olacak diye umuyorum :)

   Sil
 4. Hmm köle ızaura yani...
  erkeği mutlu etmenin 10 yolu
  kadının mutlu etmenin 10 yolu
  sınavı kazanmanın 10 yolu
  uzun yaşamanın 10 yolu
  10 yol demek birinde tutmassa diğerinde tutarmı:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 10 yol demek 10 öneri demek. Eşek değilsin ya bir tanesi yaparsın artık demek. :D

   Sil
  2. :)) o 10 öneriyi ben söyleyince yapacaksa hiç yapmasın ,nasılsa yapan birine elbet rastlarım:)))

   Sil
 5. Okurken kadini mutlu etme yollari sandim, erkeklere Fazla 10

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok onu sonra yazacağım. :))
   Ben 10 tane yazdım içinden seçmesi sizden. :))

   Sil
 6. Hahahh süper olmuş bu:):) kadına ne yazcan ben onu merak ettim..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyice düşünüp öyle yazmam lazım ben de bilmiyorum. :D

   Sil
 7. salak esprilerine de gülmek ve onun gülme ihtimali olan espriler yapmak :)
  bu çok karaktersiz bi madde be, o bana uysun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi burada amaç erkeği mutlu etmek olduğu için amaca giden her yol mübahtır diyoruz. :D

   Sil
 8. Erkek milletini çok iyi tanıyorsunuz, bende merak ediyorum kadınları mutlu etmenin yollarını nasıl yazacağınızı

  YanıtlaSil
 9. 6. maddenin ne kadar doğru olduğunu sürekli başıma gelmesinden biliyorum, ama ne yapayım ki kendimi tutamıyorum :)) akıllı kadın olmakta zor iş beeaa :P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz tutmaya çalışın kendinizi siz de. :))
   Her zaman her zaman nereye kadar. :D

   Sil
 10. Erkekleri mutlu etmek kolay, asıl mesele kadınlarda ;) Gelecek yazı için kolay gelsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadınlar için de buluruz bir şeyler inş. :D

   Sil
  2. İnşallah ama çok kasmaya da gerek yok sanırım, sonuçta küçük şeylerle mutlu olabilen bir familyayız. :p ;)

   Sil
 11. Sen "çatla" demişsin ama resmen:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çatlanacak bir şey yok ki ortada. :D

   Sil
 12. Kadın-erkek ilişkilerinin başı zaten insan ilişkisinden geçer. Ki bu sebeple normalde bir insanla ikigün arkadaş kalamayan birinin, hayatta yalnız kalması gayet normal idir. Öyle bir kişiye, değil 10, 100bin madde sunsanız yanında sağır eşek kalmaz.-niye sağıreşek bilmiyorum-
  Bu arada kadınlara 100 madde az kalır diyenlere de lafımdır bu :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadınları mutlu etmek erkeklere nazaran daha zor olduğu için az dendi yoksa bir problem yok. :D Bu maddeler zaten mutlu etmeyi bilmeyenlere yönelik.

   Sil
 13. bunca şeyi yapsalar benden mutlusu olmaz dermişim :) aslında genel olarak bir kişiye yapılması yada yapılmaması gereken maddeler. tespitler gerçekten doğru ama. ama hepimizin kulak ardı ettiğimiz höbele höbele yaptığımız şeyler var :)bizi neler mutlu eder bakalım görelim tespitler nasıl olacak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maddelerin biri bile yapılsa kişi mutlu olur kanımca. :)
   Kadınları mutlu edecek maddeleri hazırlamak biraz zor o yüzden onlar için biraz daha zaman var. :))

   Sil
  2. Eğer seviyorsan ve gerçekten hayatının insanıysa karşındaki değil 10 yol 100 yol bulmak lazım .. Mutluluk aslında şu zamanda insanların aradığı ama zor bulduğu şey seviyorsan ve seviliyorsan herşey kolaydır aslında sadece önce sevmek gerek gerisi kendiliğinden gelir...

   Sil
 14. Genel olarak katılıyorum.Ama katılmadığım bazı maddeleri belirtmek isterim.
  Mesela yaptığı her espriye gülün kısmı çok saçma bence komik olmayan ya da gerçekten çok saçma bir espriye sırf o mutlu olacak diye mi güleceğim ?
  Hani zorlayınca da belli olur en iyisi doğal olmak bence hiç gerek yok gülmek için kendimizi kasmaya :)
  Ya da ondan daha aptal görünün maddesi.
  Tamam zekayla gösteriş yapmak güzel bir şey değil zaten yaptığım bir şey de değil ama sırf mutlu olsun diye kendimi gerizekalı rolüne sokmaya da niyetim yok.
  Gerisi doğru katılıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaten her madde illa yapılacak diye bir durum yok. Bir tanesi bile yapılsa erkek mutlu olur zaten. :D

   Sil
  2. Guven t. Peki ya erkekler bunlarin birini bile haketmeyecek kadar ALCAKsa..

   .

   Sil
 15. uf bu maddeler çok zor :))okuyunca başım ağrıdı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor değil aslında çok kolay. :D

   Sil
 16. aynısını biz de isteriz ki.. bence erkeği değilde bir insanı mutlu etmenin yolları diye biliriz, bütün bunları hem erkek hem kadın parantezine alabiliriz.. :))UYRGZR -.-

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadınlara özel olarak hazırlamak lazım. :))

   Sil
 17. Çok güzel bir 10 madde olmuş. Tebrik ederim. Çok güzel anlatmışsın.

  YanıtlaSil
 18. Kadınlar erkekleri mutlu etmenin zor olduğunu, erkekler de kadınların asla tatmin ve mutlu olamayacağını savunur. Erkeklere "ona bir kız çocuğuna davranır gibi davranın" diye akıl verirler. Kadınlara ise hep "aman her erkek çocuktur bilmiyor musun?" denir.
  Kimisine bu 10 maddenin hepsini kusursuz şekilde yapsan dahi aradığı özellikler bu olmadığı için bir kıymeti kalmaz.

  Kısaca hepimiz farklı renkleriz, ama her kadının içinde beyaz, her erkeğin içinde de siyah var bir parça. Bu yönden de aynıyız aslında.

  Genellemek haksızlık olur. Uyumlu rengi bulmak lazım o kadar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel açıklamışsınız durumu.. Bu maddeler biraz da rengin tonunu tutturmaya yönelik aslında.. :))

   Sil
 19. kısaca aptal olan ya da öyle görünen, güzel ,becerikli, sessiz kadın mı mutlu eder erkeği? bilmiorum evlilikte belki ama zor kadınlara aşık olmaya eğilimli değil mi erkekler? gerçi burda söz konusu olan mutlu olmak pardon aşk değil:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdakilerden biri bile kadında olsa genel erkek profili mutlu olur. ;) :))

   Sil
 20. Bi bak bakalım olmuş mu? :P
  http://zeynepinkalbi.blogspot.com/2011/04/erkekleri-anlamak.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmuş hem de süper olmuş. Yazının altına detaylı yorumumu yazdım. :)

   Sil
 21. Yazın çok güzel olmuş, tebrik ederim yalnız bir maddeyi unutmuşsun doğrusu..

  11. Ayacıklarını 3 günde bir yıkayın.

  Bu ne ya??? Sonra neden yalnızız ühü ühü ühü diosunuz.

  Alın size! Bir de buna bakın..

  http://ucankaravan.blogspot.com/2012/09/yetti-gayri-isyeaannnn.html

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. :)) Ayak yıkatmakla mutlu olunuyor mu? :S
   Sizin yazdıklarınızı yarın okuyacağım mutlaka. ;=)

   Sil
 22. susmayı bilmek gerek

  YanıtlaSil
 23. Bir insanin yaptigi sacma espirilere gulmek ayni seyi kalabalik.bir ortamda yapmasi icin cesaret.almasidir ayrica burdaki herseyi yapan bir kadin erkegini mutlu etse bile bu sefer kendi mutsuz olur ve bu saglikli bir iliski olmaz be herkes zeki insanlardan hoslanir yaptigi sacma espirilere gulmek espiri anlayisini ve zekasinini asagiya ceker ve bu da iliskinizi etkiler. İliskiniz bence SEVİYELİ olmalidir herkes espiri yapamaz bu biraz zeka isteyen bi sey bence iliskinizi ordan burdan okuduklarinizla yonlendirmekrense ona neyden mutlu olacagini sorun boyle sacma sapan islere ne gerek var kendi iliskinizi tek basiniza yurutemiyorsaniz siz daha belli bir seviyeye ulasmamissiniz demektir. Biraz aklinizi kullanin

  YanıtlaSil
 24. Erkekler kendi kendilerine mutlu olmayı öğrensinler bence, bunları yapan sabır taşı olsa çatlar:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen gercekten seviyorsan gerekirse sabir tasi da olmalisin

   Sil
 25. once erkek beni mutlu etmeli

  YanıtlaSil
 26. Hepsine katılmıyorum

  YanıtlaSil
 27. erkek kendini beyenmiş ve çok bilmiş olduğunu düşünüyorsa ne yapsanız nafile bence:)

  YanıtlaSil
 28. 12.madede esinden sıksık para istemiceksin o zaman daha mutlu oluyolar aslinda bnm guzel bi evliligim vardi hamile kaldim esim artik eskisi gb degil bana vakit ayirmiyo surekli isi cikiyo napmam lazim?

  YanıtlaSil
 29. ben hamile kaldimdan beri esim daha ilgilenmiyo bnmle napmam lazzm

  YanıtlaSil
 30. @Adsız Hepsine katılmamanız çok doğal, bunlar sadece tavsiyeden ibaret. ;)

  YanıtlaSil
 31. Bu erkeklere ne yapsak ayni yanindayken bile eli arkada gozu disarda hep farkli farkli kadinlar isterle cikolata sut gibi baska yerde bulma huzuru sen evine huzur verdikten sonra boyle yollara gerek kalmaz anladinmi yawrum

  YanıtlaSil
 32. öküz olursa ne yapsan boş bence ama benim kocam bi melek önce kocanızı tanımanız gerek

  YanıtlaSil
 33. Peki bunLarın hepsini uyguLadığın haLde mutLu edemiyorsan ???

  YanıtlaSil
 34. bu dediklerin tüm cinsler için geçerli bence;)

  YanıtlaSil
 35. bu saydıklarınızın hepsıne sahıbım sukur.. ama esımı bı turlu mutlu edemedım. benı aldattı ondan bosanmadım o ıstedıgı halde. ona gore fızıksel yeterlılıklerım karıyerım herseyım cok cok ıyı. ama ben bı kez olsun bunu onun yuzune vurmadım bahsını bıle acmadım. sımdı ıkımızde ayrı yasıyoruz ama evlıyız. ondan bosanıp ona ıstedıgını vermıycem. onu mutlu etmek ıcın elımden gelenı yaptım. mutlu olmadı. sımdı ıtınayla nasıl mutsuz edılır ogretıcem ona..

  YanıtlaSil
 36. Neden hep kadın alttan alıp onun huyuna gitsinki kadınlar robotmu

  YanıtlaSil
 37. eger gercektn seviyosaniz onu mutlu etmek icin elinizden geleni yaparsiniz tabi bu soylediklerim gercekten sevenler icin aşık olanlar icin gecerli sevdigini kaybetmemek icin geleni yapin asla ne sevginizden vazgecin ne erkeginizden hic kimsenin sozune aldanmayin kimsenin sozunu dinlemeyin sadece kalbinizin sozunu dinleyin o sizi yaniltmaz...

  YanıtlaSil
 38. Bence kadin susmasini alttan almasini bilmeli

  YanıtlaSil
 39. aslında olay tamamen biyolojik, erkeklerin sol beyni kadınların ise sağ beyni yüzde olarak daha fazla çalıştığı için tüm bu karmaşa, kadınların daha içsel ve duygusal, erkeklerin daha dışsal tabiri caizse odun olmasının nedeni de bu.. susmak susmak demiş herkes. evet erkeklere ki konuşma ihtiyacı ve kelime kapasitesiyle kadınların ki bir değil o yüzden susun, adamın devreleri yakmasına neden olmayın, kapasite bu kadar, ama tabiki bu demek değil ki sorunları çözmeyin. erkeklerde en nefret ettiğim olay bu kaçmaları. otur bi insan gibi konuş sorunları hallet sorunlar zamanla kaybolmaz aksine büyür.

  YanıtlaSil
 40. Erkeklere odun diyenlere söylenecek tek sözüm var Allah belanızı versin herkes hakettiğini çekicek

  YanıtlaSil
 41. kadın olmazsa erkek olur hem de bal gibi olur.Allaha çok şükür size muhtaç diyiliz.Bu kadar önemseme kendini bulunmaz hint kumaşı diyilsiniz

  YanıtlaSil

Yazılar

video

Yabancı Dil

Cat-5

Cat-6