Kadınlar Kavga Sever

Kadınlar en narin varlıklardır ve şiddetten hiç hoşlanmazlar. Külliyen yalan!

Her kadın kendisi için kavga eden bir mağara adamının hayalini kurar. Cümleyi şu şekilde değiştirelim isterseniz: Her kadın kendisi için kavga eden mağara adamlarından hoşlanır.

3...2...1. Fight!

Belgesellerde izlemişsinizdir, aslanlar, maymunlar vs. bir ton canlı arzuladığı eşi elde edebilmek için rakipleriyle mücadele etmek ve onları alt etmek zorundadır. "Durun kavga etmeye değmez, oturup konuşalım" diyen ve kendisi için kavga eden aslanları ayıran bir kaplan gördünüz mü? Göremezsiniz çünkü onlar erkeklerin bu kapışmalarından zevk alıp, kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanırlar. Karşı cinsin sizden hoşlanmasını istiyorsanız, atar modunuz açık dolaşmalısınız. Yani en ufak bir tehlike anında Yeşil Dev Hulk'a dönüşmeli ve dişinizi korumalısınız. Ortamdaki en güçlü erkek siz olmalı, diğer erkekleri gücünüzle kendi bölgenizde uzaklaştırmalısınız.

"Lütfen aşkım bir tatsızlık çıkmasın."

Yolda sevgilinizle yürüyorsunuz ve bir anda sarhoşun biri size sataştı. Kadınların ilk tepkisi "Akşam akşam tatsızlık çıkmasın aşkım" şeklindedir. Ancak bu sözün arkasında yatan gizli anlam "Lütfen tatsızlık çıksındır."  Çünkü her kadın etkiye tepki verilsin ister. Tepkisiz erkek onlar için bir hiçtir. Eğer onları dinleyip yolunuza devam ederseniz kadının kafasında korkak erkek imajının oluşmasına neden olursunuz. Bu nedenle sarhoşa bir iki laf atmalı, mümkünse posta koymalısınız. "Seni bir daha buralarda görmeyeyim!" cümlesini duyan bir kadın, size o anda aşık olabilir. Sarhoşun cebinden herhangi bir objeyi çıkarıp size saplaması ihtimalini ve riskini ise hiç düşünmeyin. Yanınızdaki kadın, yaptığınız bu hareketle sizin gücünüzü görmüş olacak. Siz ölmüşsünüz, yaralanmışsınız kimin umurunda!

"Sevdiğim insan beni taşıyabilmeli."

Nereye taşısın istersin? El üstünde mi olsun yoksa sırtına mı binersin? Biz sana en iyisi bebek arabası alalım ya da evden eve nakliyat yapan bildiğim ve çok güvendiğim bir şirket var sana onun numarasını vereyim, istediğin zaman gelsin taşısınlar seni istediğin yere.

"Kendimi yanında güvende hissedebileceğim bir sevgili arıyorum." 

Elimizde polis var asker var hangisini isterdiniz, olmadı size direkt karate hocası verelim sırtınız hiç yere gelmez. Birinin yanında güvende hissetmek nedir? Demek ki senin kafadan kendine güvenin yok. Bu yaşa kadar nelerden korkarak yaşadıysan o korkularının karşısına kendin çıkman gerek. Erkeği bir güven objesi olarak görmekten bir zahmet vazgeç.

Lafın kısası, sevgiliniz ya da eşiniz birisiyle göz göze geldiği an o kişiye o anda gücünüzü gösterin. Çevreye "Bu dişi benim" dalgaları yayın. Ortada bir kavga varsa direkt olaya dalın, hatta kavga yoksa siz çıkartın. Zira kadınlar kültürü, bilgisi, hatta sevgisi çok erkeklerden değil, kası çok ve kıskançlığı zirve yapmış erkeklerden hoşlanırlar.
Yazar: Güven Turan
Ben Ölmeden, Yayım Saati: 03:09
Bu yayını paylaşın :

+ yorum + 40 yorum

30 Mayıs 2012 03:20

erkekler için üzücü bir durum aslında bi yandan sarhoşun biri yolumuzu kestiğinde korkan erkek felaket derecede itici bir yandan da kavgaya tutuşsa bir hiç uğruna başına bir şey gelebilir.yani erkeklik yapıp sevgilisini koruyacak diye dayak yemeye ya da ölmeye değer mi diye düşünüyor insan.bence en mantıklısı tehlikeden uzak durmak belli saatlere kadar dışarda olup gecesinde evde takılmak:)

30 Mayıs 2012 08:40

çok iyiydi yaa :):) çok güldüm...Bi de bişey dicem artık kadınlar erkekleri taşıyor sanırım. böyle bir durum da var..:):)

30 Mayıs 2012 09:04

Ne yani bu durum sadece kadınlarda mı var? Erkeklerde tamam kavga etmek için yanıp tutuşmuyor olabilirler fakat yanındaki kadını sahiplenip etrafında kuş uçurtmayanlar da var, bir de "o benim" diye kafa tutabileceği birini bulurlarsa değmeyin keyiflere. Şiddete aç kadınların sayısı da azımsanmayacak derecede ama her kadın korunmak kollanmak ister, içlerindeki o küçük kız çocuğu hiç ölmez ama bunu açığa vuranlar çok az bence. Tabi naçizane fikirlerim bunlar ve bu yukarıda bahsi geçen düşünceleri benimseyenlerin kültürünü, bilgisini ve de sevgilerini bende bir görmek isterim. ;)

İçerik olarak eğlenceli bir yazı olmuş, ellerinize sağlık ;)

30 Mayıs 2012 09:19

Sabah sabah iyi geldi. :D Sanki Esra Erol izlermiş gibi oldum. Orda da var ya böyle tipler. Hatta çoğu öyle.
Ama şu var. Kimsede yanında çocuk gibi mızmız "ezik" birini görmek istemez. Kavga gürültü yapsın demiyorum. İnsan lafıyla da ezmesini bilmeli diyorum. Yumruktan ala etkilidir. (:

30 Mayıs 2012 09:51

Ben bu gurubun dışındayım sanırım. Ne kıskançlığı ne de güç gösterisini hiç sevmem. Ya da henüz benimki ortaya çıkmadı bilmiyorum :)
Beni taşıyabilmeli lafı çok komik hakkaten de :) yanıma yakışmalı var ona benzer bir tane de :) çanta misali

30 Mayıs 2012 10:49

biraz abartı olmuş ama bir yaşanmışlık kokusu var postta :) evet bizi koruyan erkeklerden hoşlanırız ama sadece bunu yapması diğer özelliklerinin önüne asla geçemez.. Herşeye atarlanan erkek sevgilisine de atarlanma potansiyeli olan erkektir, tercih etmem... Yalnız benim de bi yaşanmış olayım var, omzuna çarptı diye adama dalsın istemiyorum ama bisikletle tepelenince de insan bir tepki bekliyor ama lütfen yani :))

30 Mayıs 2012 11:45

ilişkimiz 3.5 yılı geçti ama hiç "olum bak giiiit" durumu bile yaşanmadı bizde :))

buna rağmen seni haklı buluyorum... şimdi çok kızan olacak ama bu kızların yarısı salak... illaaakii nerde onu üzecek acı çektirecek adam, nerde güya koruma içgüdüsüyle canavara dönüşecek adam gider ona aşık olurlar :)) daha tanışalı bi sene olmamışken hemen evlenmeye karar verirler... ulan neyini gördün bi dur azcık, yooook! :)

o yüzden iyisi mi sen diğer yarısından bir kız bul Güven :))

30 Mayıs 2012 12:21

böyle baktığın zaman haklısın ve kalemine sağlık çok eğlenerek ve düşünerek okudum..

30 Mayıs 2012 13:29

Kadınların gözünde kahraman olmuşsanız, onları yalanlayabilir misiniz...

İlk söylediğiniz mevzuya katılıyorum fakat o da bir yere kadar.

Taşıma mevzusunda ise sırıtık, laçka tiplerden uzak durma isteği olmasın o sözün kaynağı :)

Bir de yazıda en güldüğüm bölüme, yaptığım çıkarıma gelelim; "Kendimi GÜVENDE hissedebileceğim bir sevgili arıyorum..."

Yahu senin ismin Güven :) Bunun neresi tuhaf :)

30 Mayıs 2012 13:38

Evet bak polis var,şekil a:) Çok sevdiğim bir eşim var,şükürler olsun.Ancak şuan küçük bir ilçede çalışıyorum.Öküz çok buralarda,katil olmasak bari:)

30 Mayıs 2012 14:26

Benim kızdığım nokta korkan erkek değil. Çekip gidebilecekken, kocasından, sevgilisinden bir atraksiyon bekleyen kadına kızıyorum.. :))

30 Mayıs 2012 14:26

Kadınlar erkekleri taşıyor ama her kadın da taşınmayı istiyor. :)))

30 Mayıs 2012 14:31

Kavgacı erkek de çok ancak kavga seven kadın daha çok. :)
Kadın neden korunmak ister? Kendine bodyguard tutsun çok güvensiz hissediyorsa..

Teşekkürler beğeni için. ;))

30 Mayıs 2012 14:33

"Ezik" tanımı kişiden kişiye değişmekte ve sizin dediğiniz gibi karşısındaki kişiye karşı durmayan değil, kavga etmeyen ve korkan erkekler için kullanılıyor.. :))

30 Mayıs 2012 14:35

Yanıma yakışmalı da ayrı bir komedi zaten. :))
Umarım sizinki hiçbir zaman ortaya çıkmaz. :))

30 Mayıs 2012 14:37

Abartı yok neden olsun. Hatta eksiği var fazlası yok. İyi bir gözlemciyim diyelim. ;)
Benim lafım en ufak bir meselede erkeğin olay çıkartmasını bekleyen kadınlara. :))

30 Mayıs 2012 14:38

Kızların da gözü bağlanıyor sanırım bir süre sonra, mantıklı düşünemiyorlar.. :))

30 Mayıs 2012 14:38

Çok teşekkürler.. ;))

30 Mayıs 2012 14:40

Her erkek Superman olmak zorunda mı? Superwoman diye de bir kahraman var. :))
Dikkat etmemiştim ona. :D O zaman kızlara mesaj verelim: "Güven'e güvenin, kendinizi güvende hissedin." :)))

30 Mayıs 2012 14:45

Gerçekten polis misiniz? :)))Hoş geldiniz komiserim buyrun blog sizin. :D
Önemli olan öküzlerden olabildiğine uzak durmak sanırım.
Eşinizle bir ömür mutluluklar.. ;)

30 Mayıs 2012 15:23

Sevdigi adamin kavga etmesini isteyene kadin degil pacoz derim arkadasim,

30 Mayıs 2012 15:26

O zaman, "Binnlerce paaçooz varr.. :))

30 Mayıs 2012 15:58

;) Subliminal olarak vermiştiniz zaten o mesajı :)

30 Mayıs 2012 15:59

:D Doğru. :))))

30 Mayıs 2012 17:07

Korkmuyor diye, korkmadığını belli etmek için illa yumruğuna güvenmemeli diyorum işte bende. :)

30 Mayıs 2012 17:08

Aynı şeyleri demişiz de anlaşamadık bir türlü. :D

30 Mayıs 2012 17:08

Konuyu daha da dağıtırsak; :)
Bu durum şöyle de açıklanabilir aslında;
"Kadın korunmak ister,neden ister? Bu grubun çocukluklarına inmek gerek bunu anlamak için, ya hep ezilmişlerdir, küçük düşürülmüşlerdir ya da hep el üstünde tutulup korunup kollanmışlardır bu yüzden tek başlarına bir şey yapamazlar.
Korunmak isteyen kadın olay çıkartır, sevgili balıklama olaya atılır, olaya atılan sevgili, kızı iyi koruyabilmişse evlenilecek adamdır ki bu durumdan sevgili mağlup çıkarsa onu daha iyi koruyup, kollayacak biri aranır. Bulunan kişi aynı testlere tabi tutulur "Geçerse senindir, geçmezse zaten senin olmamıştır." felsefesiyle hareket edilir, sevgilinin testi başarıyla geçtiğini farz edersek o adamın boynuna erkeğim diyerek atlanır ve evlenilir. Evlenince durum değişir mi? Değişmez, ne demişler "Huylu huyundan vazgeçmez." İşte durum genel hatlarıyla budur. Ama kadınların üzerine de pek yüklenmemeli, bu konuda tek suç onların değil, balıklama atlayacak erkek grubunu ayrıca incelemeli.
Mesela ben evliliğinde bir tür korunma duygusuyla yapıldığına inanıyorum, tabi yine laf ettiğim grup küçük bir kitle, erkek egemenliğine girince rahatlıyorlar sanırım ki bu grupla karşılaşmışsındır muhtemelen, yanlarında erkek olmadan adım atmazlar, herkes onlara bakar, onları keser, onlara laf atar bir tür paranayo'ya sahiptir bu arkadaşlar bu sebeple evlilik bir tür zırhtır, onlarla evleneceklerin vay haline. :)
Dediklerinizde gerçekten çok haklısınız tabi,bir insan kendine güvenemiyorsa kendi gölgesinden korkuyorsa gitsin polisi var, subayı var, bekçisi var taliplerini ona göre seçsin ya da gitsin bir psikolog'a problemi kökünden halletsin, bir sarhoşa laf attı diye dalacak adam, adam değildir ki o durumda zaten en çaresiz kişi sarhoştur, güçleri eşit olmayan birine dalmak zaten zafer sayılmaz. :)Taşıma konusuna gelince de kendi ayakları üzerinde durmayı öğretmeli bu gruba.

Bir anda dökülüverdi içimden bunlar, kusura bakmayın lafı iyice uzattım. Neyse gitmeden Allah kimseyi "aşırı" kıskanç, kavgacı tiplerle karşılaştırmasın. Amin. ;)

30 Mayıs 2012 17:13

Korunmak isteyen kadın ve koruyan erkek, tencere kapak misali birbirini elbet bulur. Olayı çok güzel açıklamışsınız. Aynen katılıyorum. Yalnız bu grubun sayısı azımsanmayacak kadar çok. O nedenle grup bireyleri diğer normal gruplara da kendi fikirlerini empoze ederek şiddeti körüklüyorlar.. ;))

30 Mayıs 2012 18:53

Niye böyle kızıyorsun ki:)
Beyaz atlı prens gibi klişe bir durum bu ama illa dövüşeceksin diye bir şey yok.
Hem erkeğin kadını koruduğu gibi kadında erkeğini koruyabilir bazı şartlarda.

30 Mayıs 2012 19:26

hay öyle hatunların ben...
onları dinleyip hepiciğiniz birbirine benzediniz ortalık kaba erkekten geçilmiyor. yanımdaki bayana kimse bakamaz hesabı küçük bir olayda parlıyosunuz.
erkeklere tavsiyem tahrik edici unsurlar ve fazla absürt bir olay yoksa parlamayın öyle hemen. kendi adıma itici buluyorum illaki dalarım tiribinde olan erkekleri.

30 Mayıs 2012 20:23

Herkes kendini korusa? :D

30 Mayıs 2012 20:24

Kadınların suçu hep. Siz itici buluyorsunuz ama beğenen çok.. :)))

30 Mayıs 2012 20:42

O da olur ama çift olmak birbirini korumayı gerektirir bence hem sadece fikrini yumuşatmaya çalışıyorum :)

31 Mayıs 2012 10:51

Sonunda anlaştık ama. :D

Adsız
1 Haziran 2012 20:04

fikirlerinize kesinlikle katılıyorum, toplumumuzda maalesef kadınlar kolay yolu seçip kendi denizlerinde yelken açıp başarılı olabilmek yerine erkeklerin gemisine bağlı kalıyorlar; yani kadın tek başına zaten kendine güvenmeli ve kendini taşıyabilmeli.Kavga çıkartan,kaba 'arıza' olarak tanımlayabileceğimiz erkekleri yetiştirenlerin de kadın olduğunu unutmamak gerek aslında, bence kadınlarımız anne olduklarında kızlarını kendilerine yetebilecek şekilde yetiştirmeli böylece erkeklerin de çoğunlukla kızlara karşı 'onu korumalıyım,taşımalıyım ve o benimdir hep benimdir ancak!' psikolojisinden çıkabileceğini düşünüyorum.

1 Haziran 2012 23:31

Yazı ne güzel başladı okuyordum "hımm evet, doğru" diye, o " Siz ölmüşsünüz, yaralanmışsınız kimin umurunda!" cümlesiyle tepetaklak oldu her şey. :)
Aslında var böyle kadınlar hak veriyorum.
Erkeğe yüklüyorlar aslansın, kaplansın, döversin, kırarsın, sonra neden bu kadar odunsun? E pozitif bir duyguya yer mi kaldı?

Maalesef her kadın az da olsa bu atarlı durumdan hoşlanır, evet var böyle bir manyaklığımız ona da kabul ama zevk alacak kadar olamaz asla.

Benim yanımda sevdiğim adama vuracaklar ha? Bırak hoşuma gitmesini ben de dalar ağzını yüzünü parçalarım o adamın kime vuruyormuş öyle? Vallahi bendeki tırnakla döner bıçağı çıkarsa baş edemez. Neyse vahşete kaymadan özetleyeyim, yazının kalan kısmı pek bir sıradan kadınlar için geçerlidir, öylesini kezbanhunter'a şikayet ediniz :)

2 Haziran 2012 01:36

Siz de parçalamasanız da şiddetsiz bir toplum olsa. :))
Zevk alıp almamak önemli değil, önemli olan beklenti içinde olmak..

2 Haziran 2012 01:37

Aynen katılıyorum size, teşekkürler yorumunuz için..

2 Haziran 2012 10:00

Ama karşımdaki hayvandan bozma birine, "lütfen durun, ben şiddete karşıyım" desem, eşimi dövmeyi bırakır mı acaba? Tabi ki hayır, yanlısı olmak ayrı şey, kendini savunmak ayrı.

Beklenti içinde olmak ise maalesef bir içgüdü gibi. Engelleyemiyoruz yani. O yüzden kimseye bir zararı olduğunu sanmıyorum.

2 Haziran 2012 15:24

Savunmaya lafım yok, kadının saldırı beklemesi problem. :)
Zararı psikolojik olarak var diye düşünüyorum ama tartışılır tabi..

Yorum Gönder

 
Copyright © 2011. Ben Ölmeden - All Rights Reserved
Hayalperest ölümlü. Güven Turan